W dniach 25 – 26 listopada 2011 r. odbyła się 9. z kolei Konferencja Naukowa „Cyberspace”. Jak co roku, konferencję organizował Wydział Prawa Uniwersytetu im. Masaryka w Brnie (Republika Czeska).

W trakcie Konferencji „Cyberspace” poruszane były różnorodne wątki dotyczące cyberprzestrzeni, poczynając od retencji danych, przez prawo międzynarodowe, e-finanse po zagadnienia związane z psychologią i cyberprzestępczością. Uczestnicy „Cyberspace” to zarówno pracownicy naukowi, jak i studenci oraz praktycy niemalże z całego świata. Całe spotkanie prowadzone było w języku angielskim.

Konferencja została podzielona na dwie części. Pierwszego dnia można było uczestniczyc w 3 wykładach, po których był czas przeznaczony na dyskusję.

Natomiast drugiego dnia odbyły się indywidualne wystąpienia prelegentów, w ramach kilkunastu bloków tematycznych.