Największym przedsięwzięciem, którego realizacji podjęło się w roku 2008 Studenckie Koło Naukowe – Blok Prawa Komputerowego była III Międzynarodowa Konferencja Naukowa „European Information Law – Good Governance in the Public Sector” (5-10 września 2008 r.). Projekt ten został zrealizowany przy współpracy wydziałów prawa z pięciu uczelni wyższych w ramach tzw. Grupy Wiedeńskiej (Vienna Group): Uniwersytetu Wrocławskiego, Wiedeńskiego Uniwersytetu Ekonomii i Biznesu (Wirtschaftsuniversität Wien), Uniwersytetu Tomasza Masaryka w Brnie, Uniwersytetu Pawła Józefa Szafarika w Koszycach oraz Uniwersytetu w Pécs. Tegoroczna edycja projektu została wsparta przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki, Kancelarię Prawną „Grynhoff Woźny Maliński” Sp. k. z Warszawy oraz Telefonię DIALOG SA.

W Konferencji wzięło udział 12 prelegentów i 40 studentów z kooperujących uczelni. W trakcie trwania projektu uczestnicy z pięciu krajów europejskich dokonali porównania stopnia rozwoju usług tzw. rządu elektronicznego w poszczególnych państwach, tj. w Republice Austrii, Republice Czeskiej, Republice Słowackiej, Rzeczypospolitej Polskiej oraz w Republice Węgierskiej. Celem Konferencji było także przybliżenie uczestnikom tematyki gospodarki opartej na wiedzy i problemów związanych z dążeniem do stworzenia ram prawnych adekwatnych do standardów społeczeństwa informacyjnego. Cel ten został zrealizowany, albowiem uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w wykładach poświęconych tej tematyce. Zajęcia prowadzone były w języku angielskim. Plan wykładów wyglądał zaś następująco:
  • dr Radim Polčák, Brno: Basic Methodology of Legal Informatics and of ICT Law – Podstawowe zagadnienia metodologii prawa komputerowego,
  • prof. dr Andreas Wiebe, Wiedeń: Legal Protection of Computer Software – Ramy prawne oprogramowania komputerowego,
  • dr Eduard Szattler, Koszyce: Trademarks in Cyberspace – Ochrona własności przemysłowej w cyberprzestrzeni,
  • mgr Krzysztof Siewicz, Kancelaria Prawna „Grynhoff Woźny Maliński”, Warszawa: Legal Aspects of Free Licenses – Aspekty prawne wolnego oprogramowania,
  • dr Radim Polčák: e-Justice in Europe – e-Sądownictwo w Europie,
  • mgr Szádeczky Tamás, Pécs: Electronic Documents, Archiving and Electronic Signature – Dokument elektroniczny, archiwizacja i podpis elektroniczny,
  • dr Justyna Balcarczyk, Wrocław: The Right of Publicity – Prawo do prywatności,
  • dr R. Polčák / prof. A. Wiebe: Data Protection in Europe and the U.S.- Ochrona danych osobowych w Europie i USA,
  • prof. dr Balogh Zsolt, Pécs: Telecommunications Regulation – Regulacja w telekomunikacji,
  • dr Ewa Galewska, Wrocław: Data Protection in Poland- Ochrona danych osobowych w Polsce,
  • Christopher Kuner, adwokat, Bruksela: Drafting an International Contract – Basic Issues and Procedure – Zawieranie kontraktów miedzynarodowych – Zagadnienia podstawowe i procedury.
  • mgr Michal Koščík, Brno: Electronic Contracting – Elektroniczne zawieranie umów,
  • dr Agata Jaroszek, Wrocław: Talking Smart. Introduction to Presentation Techniques – Mówić mądrze. Wprowadzenie do technik autoprezentacji,
  • dr Dariusz Adamski, Wrocław: Transparency, Access and Participation. Looking for Legal Principles of Communications Technology – Przejrzystość, dostęp i uczestnictwo. W poszukiwaniu zasad ogólnych prawa komputerowego.
Ponadto uczesticy wzięli udział w czterech sesjach prawnoporównawczych. Konferencji towarzyszyła angielskojęzyczna publikacja pt. „European ICT Law. Selected Issues” pod red. Andreasa Wiebe i Radima Polčáka. Członkowie SKN – BPK pracują obecnie nad przygotowaniem raportu poświęconego wnioskom wypracowanym przez uczestników Konferencji, poświęconych zagadnieniom prawa telekomunikacyjnego, ochrony danych osobowych i prawu własności intelektualnej.