W dniach 22-23 lipca 2009r. w Budapeszcie odbyła się Konferencja Naukowa "Lex Informatica".
Ten międzynarodowy projekt zorganizowany został przez ośrodki uniwersyteckie w ramach tzw. Grupy Wiedeńskiej (Vienna Group): Uniwersytet w Pécs, Uniwersytet Wrocławski, Wiedeński Uniwersytet Ekonomii i Biznesu (Wirtschaftsuniversität Wien), Uniwersytet Tomasza Masaryka w Brnie, Uniwersytet Pawła Józefa Szafarika w Koszycach oraz zaprzyjaźniony Uniwersytet Georga Augusta w Getyndze.

Konferencja ogniskowała wokół zagadnień tzw. rządu elektronicznego i roli technologii informacyjno-komunikacyjnych w rozwoju tzw. społeczeństwa informacyjnego i budowaniu gospodarki opartej na wiedzy.

Celem organizatorów było wymiana informacji i doświadczeń o funkcjonowaniu usług elektronicznego rządu w Republice Węgierskiej, Republice Austriackiej, Rzeczpospolitej Polskiej, Republice Czeskiej, Republice Słowackiej, i zacieśnienie współpracy między uniwersytetami z tych państw.

Program konferencji podzielono na dwie części obejmujące: kwestie elektronicznego rządu i elektronicznej administracji i roli prawa nowych technologii w edukacji prawniczej. W ich ramach odbyło się osiem paneli tematycznych zakończonych porównaniem regulacji prawnych w państwach, które reprezentowali biorący w konferencji pracownicy naukowi, doktoranci i studenci.

W projekcie "Lex Informatica" uczestniczyli członkowie Studenckiego Koła Naukowego-Blok Prawa Komputerowego pod opieką dr Agaty Jaroszek.